Прилепскиот основен суд се засили со три нови судии

Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на 453-та итна седница одржана на ден 06.09.2023 година одлучи за следното:

Донесе Одлуки за времено упатување на судии за вршење на судиската функција во друг суд сметано од 06.09.2023 година за период од една (1) година од денот на упатување и тоа:

Во Основен суд Берово – судија Билјана Иванова од Основен суд Струмица;

Во Основен суд Делчево – судија Костадин Ѓорѓиев од Основен суд Струмица;

Во Основен суд Кичево – судиите Ахмед Идризи од Основен кривичен суд Скопје и Андреа Апостолска Малиновска од Основен граѓански суд Скопје;
Во Основен суд Куманово – судија Маја Каталиниќ од Основен граѓански суд Скопје;

Во Основен суд Прилеп – судиите Кирил Георгиев од Основен кривичен суд Скопје, Фросина Стојаноска од Основен кривичен суд Скопје и Иван Колевски од Основен суд Битола;

Во Основен суд Струга – судиите Пајтим Машкули од Основен граѓански суд Скопје и Јордан Јованов од Основен граѓански суд Скопје.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.