Прилепска “култура” или општинска негрижа позади Домот на културата? (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

На социјалните мрежи денеска се шират овие фотографии кои се направени позади Домот за култура “Марко Цепенков” во Прилеп.

Една навистина неубава слика за градот кој важеше за најчист во државата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.