Претседател на ФК Победа ќе биде директор на јавно прилепско претпријатие?

Подолг период не престанува агонијата на поранешниот македонски фудбалски гигант ФК “Победа”. Од најавите дека ќе биде европски клуб, прилепчани стасаа да се радуваат на опстанок во Втората лига, и секој викенд да се молат ФК “Росоман” да не случајно победи…

Екипите од Пехчево, Кочани веќе се величини за најфудбалскиот град во Македонија. Многу трибини, многу слики со пратеници, министри и Градоначалникот како играат “шева”, не беа доволни да се израдуваме на некој успех.

Капак на сето ова, по се изгледа ќе биде новото политичко раководство, кое за Претседател токми еден актуелен директор на јавно претпријатие.

“Мајмуни” се најдобра навивачка група во Македонија, но не треба сите да не прават “мајмуни”, прилепски кажано, со нивните политикантства…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.