Пресушија седумте езерца на улица “Јоска Јорданоски” – се чека идниот дожд (Фото)

Улицата “Јоска Јорданоски” во Прилеп на потегот од фурната “Плетварец” до градскиот базен “Маркови Кули” е во очајна состојба.

Речиси е невозможно да се помине пеш кога времето е врнежливо, па тешко дека човек може да ги промаши сите тие вирови и дупки.

Граѓаните бараат санирање на улицата со нов асфалт, а не по стариот принцип на пополнување на дупките со бекатон плочки.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.