Прекрасни! Столе Стоилов и Даница го кажаа судбоносното “ДА” и очекуваат принова (Фото)

Капитенот на ракометарниот клуб Вардар, Столе Стоилов се ожени.

Неговата избраничка Даница и Стоилов очекуваат и принова. Судбоносното „ДА“ младиот брачен пар го заокружи со граѓански брак.

Столе и Деница со најблиските во локал во Скопје прославија за новото поглавје во нивниот живот.

ФОТО: /Инстаграм/
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.