Првата средба на Путин со шарпланинецот Паша: Рускиот претседател пресреќен на подарокот (Видео)

Српскиот претседател Александар Вучиќ на неговиот руски колега му подари шарпланинец по име Паша.

Тримесечното кученце беше целосно исчистено и средено за првата средба со рускиот претседател, пишуваа српските портали.

Познато е дека Путин обожува кучиња и дека неколку државници досега му имаат подарувано кучиња од раси кои се симбол на нивните земји.

„Кутрето има сериозно педигре од седум генерации. Станува збор за нашата најстара автохтона раса и познато е дека претседателот Путин сака токму такви раси“, изјави вчера извор од српското претседателство.

Паша има пасош со кој ќе отпатува за Русија, а во него се наведени сите најважни податоци за него, како на пример каде му е вграден чипот и кога е вакциниран.

Се чини дека рускиот претседател бил пресреќен на подарокот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.