“Правда за Саздо” и на Лужники во Москва (ФОТО)

На фејсбук странта “Екипа Пиво” беше објавена фотографија со транспарент на кој пишува “Правда за Саздо”, а истата е направена за време на синоќешниот натпревар помеѓу Англија и Хрватска.

На ваков начин навивач на Вардар изразил почит кон прерано починатиот Комита, Никола Саздовски, кој откако беше претепан ја загуби битката со животот.