По 22-ри пат ЅВЕЗДИЧКИТЕ од целиот свет ќе го распеат Прилеп

Дечиња, родители, баби и дедовци!!!

На 8 и 9 октомври ЅВЕЗДИЧКИТЕ од целиот свет повторно ќе блеснат на сцената во Центарот за култура “Марко Цепенков” во Прилеп.

Фестивалот се одржува цели 22 години, а низ годините на “Ѕвездички” настапија учесници од Аргентина до Кина.

Влезници ќе можат да се купат од билетарница на Центарот за култура “Марко Цепенков”, еднa недела пред почетокот на фестивалот по цена од 200 денари.

На сцената ќе настапат изведувачи од Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Чешка, Шведска и Словенија и секако голем број македонски млади изведувачи.

Бидете дел од најголемиот, најубавиот и највеселиот фестивал “Ѕвездички”
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.