По пaдoт на Фejcбyк пaднa и бoгaтcтвoтo на гaздaтa: Во 6 чaca Цyкepбepг загyби нaд 6,6 милиjapди долapи

Сопственикот на Фејсбук, Марк Цукерберг сега е на петтото место на листата на милијардери на Форбс, а неговото богатство се топи речиси во реално време.

Тој само за неколку саати изгубил 6,6 милијарди долари поради престанокот со работа на Фејсбук, Инстаграм и Ватсап.

Да потсетиме, популарните апликации на социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Ватсап престанаа да работат нешто пред 18 часот. Ова е еден од најголемите и најдолгите прекини на нивната работа откако тие постојат. Од Фејсбук, тие објавија дека работат на решавање на проблемот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.