По пауза од 2 години се одржа ноќната трка “Прилеп трча” (Фото)

Како дел од програмата на Европската недела на мобилност, синоќа во Прилеп се одржа ноќната трка “Прилеп трча”.

Tрката беше во должина од 5 километри, а истата имаше за цел да ја поттикне свеста кај граѓаните на Прилеп, да се рекреираат и да создаваат здрави навики.

Ова е традиционална трка која се трча низ прилепските улици и која што продолжи после двегодишна пауза.

Трката беше во организација на општина Прилеп и АОК Златоврв-Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.