Порака на израелската армија: “Жители на Газа, слушајте внимателно! Ова не е мерка на претпазливост, ова е итна молба“

Израелските одбранбени сили објавија „итна порака за жителите на Газа“ каде што ги повикуваат цивилите од северниот дел на Газа привремено да се преселат на југ.

„Движете се на југ за своја безбедност“, рече портпаролот во видео пораката.

„Ова не е само мерка на претпазливост, ова е итна молба“.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.