Поради одрон затворен за сообраќај патот Росоман-Прилеп

Од 05:55 часот рег. пат Росоман- Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот – инфрормираат од АМСМ.

Засега нема ново соопштение кога сообраќајот ќе почне да се одвива по нормални услови.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.