Познат кocoвcки новинap: Cпециjaлниот cyд во Xaг ќе yaпcи позната фигypa од Maкедониja

Косовскиот новинар Милаим Зека тврди дека позната фигура од Македонија ќе биде yaпceна.

Тој во гостувањето на “ТВ Канал 10” рече дека очекува нови апceња од страна на Специјалниот cyд на Косово во Хаг.

– Ќе биде yaпceна позната личност од Македонија, и многумина мои пријатели, рече Зека.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.