Познатиот Американец останува неприкосновен: За помалку од десет минути изеде над 70 ход дога (ВИДЕО)

Во Америка по повод Денот на независноста се одржа традиционалното натпреварување во јадење брза храна. По 12 ти пат победник е Џои Честнат, кој веќе со години е “главен“ на сцената во натпреварувањето, Тој за помалку од 10 минути изеде 71 ход дог


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.