Пожap во прилепско: Направена е голема матepиjaлна штета

На 02.10.2019 околу 13.30 часот во Полициската стаица Прилеп било пријавено дека во с.Дабница, прилепско, настанал пожap во куќа сопственост на В.А.(66) од Прилеп.

Во пожapот изгорела покуќнина и сточна храна. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожapна единица Прилеп. Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.