Под водство на прилепскиот тренер Драган Шеќероски, ЏК Гладијатор од Кочани освои 9 медали на Државното првенство во џудо

Вчера во Кавадарци се одржа Државно првенство за деца и пионери за Џудо, каде членовите на ЏК Гладијатор Кочани настапија и се покажаа во одлично светло каде што донесоа 11 места од кои 9 медали и 2 четврти места.

Прво пласирани се: Матео и Габриел Станоев

Второ пласиран Томислав Ристов

Трето пласирани се: Марко Максимов, Милан Станоев, Ефтим Атанасов, Андреја Стојанова, Наталија Лазарова, Дамјан Митев

Четврто пласирани: Лукас Георгиев, Петар Новков

Со ова покажуваме дека сме најдобар и најтрофеен клуб на истокот – вели тренерот на клубот Драган Шеќероски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.