Погледнете како беше испрaтен: Тој е пред трансфер вреден 170 милиони евра, а мајка му во Русија го испрати со стар балкански адет (ВИДЕО)

Скоро сите репрезентации веќе пристигнаа или тргнаа кон Русија, каде за 3 дена почнува Светското првенство во Фудбал. Една од репрезентациите учеснички е и Србија.

Репрезентативците на Србија денеска од Белград тргнаа кон Бразил, а еден од оние до кои се очекува најмногу таму е Сергеј Милинковиќ- Савиќ.

А тој кон Русија од страна на својата мајка беше испратен по старата традиција на овие простори, а тоа истурањето вода.

Погледнете како мајката го испрати играчот, кој летово можеби ќе направи трансфер вреден 170 милиони, светските медиуми вчера информираа дека тоа е сумата која Реал Мадрид ќе му ја плати на Лацио за него.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.