Победа му даде “петарда” на Братство од Житоше

Победа попладневно стигна до петтиот овосезонски триумф во Втората лига – Исток.

На Градскиот стадион “Гоце Делчев” попладнево гостуваше екипата на Братство од Житоше, а крајниот резултат беше 8:0 за црвено-белите (3:0 на полувремето).

Ова е трет последователен триумф за прилепчани, со кој Победа сега се доближи на бод до првопласираната Саса од Македонска Каменција, кои денеска ремизираа 0:0 на гостувањето кај Кожув во Гевгелија.

Во наредното коло Победа повторно игра на домашен терен кога во Прилеп гостува екипата на Детонит Јуниор.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.