Пендаровски: “Одлуката од референдумот ќе биде задолжителна??” (Видео)

Твитерџиите одново потсетуваат на изјавите во минатото на претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски.

“Стево Пендаровски (26.06.2018): Било каков облик на референдум да биде избран одлуката што ќе ја донесат граѓаните ќе биде задолжителна. Да не се залажуваме со тоа дали ќе биде еден или друг тип на референдум, тоа што ќе го кажат граѓаните ќе биде дефинитивно”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.