“Панаѓурфест или Пивофест?? Дуќанџиите гневни на локалната поради нелојалната конкуренција??” (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Се губи смислата и брендот на “Пивофест”…

Наместо повеќе штандови и различен избор на пива и скара, просторот е исполнет со еден куп тезги за облека, бижутерија, ташни, козметика, играчки….

Дуќанџиите се целосно гневни на нелојалната конкуренција, кои во голем дел не се знае дали ги имаат подмирено закупнина за просторот на кој продаваат.

Прилеп синоќа наликуваше на едно големо панаѓуриште, без посебен фестивалски жар и со многу мал број присутни…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.