Пазарџика од Бања Лука го насмеа целиот регион: Скапо им било, а не им е скапо да платат 300-400 марки за да ги надујат усните (Видео)

Изјавата на една работничка на пазарот во Бања Лука предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Имено, репортерите на босанската телевизија правеле истражувања и анкети на пазарот.

Продавачката го коментирала однесувањето на одредени муштерии кои доаѓале на нејзината тезга.

– Најлоши се оние дами, знаете, со надувани усни и слично. Само викаат „ааа скааапо, скааапо“, а не е скапо кога даваат 300-400 марки да ги надујат усните и за јапонски веѓи и така натаму, изјавила оваа продавачка за „БХРТ“.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.