Откриена најголемата светска мистерија: Бетмен живее во Македонија (ВИДЕО)

Куќата на Бетмен се наоѓа во Радовиш. Вака тврди извесна Александра Дидиќ на нејзиниот профил на Инстаграм, каде споделила видео на кое е прикажана куќа со симболот на Бетмен. Почнувајќи од оградата на дворот, па се до фасадата на куќата.

„Ако некогаш сте се запрашале каде живее Бетмен, упатете се во Радовиш во Македонија и ако ги прашате минувачите за куќата на Бетмен, сите ќе ви ја покажат точната локација, бидејќи на ова место живее само еден Бетмен. Да бидам искрена, портата е хит и јас лично би ја ставила во мојот двор. Како ви се допаѓа оваа куќа?“, стои во описот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.