ОПАСНО ПО ЖИВОТ:”Мермерен блок паднат на патот Плетвар!!”

Во овие моменти на патот Росоман – Прилеп е паднат огромен мермерен блок. Возачите треба да бидат претпазливи, бидејќи се работи за животна опасност. Денес е посебно фреквентен овој пат и заради почетокот на “Пивофест”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.