ООУ „Кочо Рацин“ во населбата Рид доби ново дворно уредување

_MG_0381

Едно од најстарите основни училишта во градот ООУ „Кочо Рацин“ на Рид наскоро ќе добие нов двор. Реконструкцијата ќе опфати нова ограда, летна училиница (летниковец), зеленило и осветлување со што комплетно ќе се заврши уредувањето на ова основно училиште, посочи во својата изјава градоначалникот Марјан Ристески при посетата. Градоначалникот посочи дека наскоро ќе биде комплетно уредено и детското игралиште пред училиштето.

_MG_0360

_MG_0356

_MG_0358

Во изминатиов период во ООУ „Кочо Рацин“ на Рид извршена е комплента реконструкција на училишната зграда почнувајќи од: промена на покрив, поставување на ПВЦ дограма, нови подови, санација на ѕидовите и таваните на училниците, опремување нови клупи и столчиња, направена е целосна санација на санитарните јазли и нова фасада, а подрачното ООУ „ Кочо Рацин“ на Рид доби и нова котлара и комплетна инсталација за парно грење.

_MG_0376


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.