ООУ “Кире Гаврилоски-Јане” Прилеп доби нов директор

Маркукуле дознава дека ООУ “Кире Гаврилоски – Јане” доби нов директор. На местото на досегашниот прв човек во оваа образовна институција, Влатко Кузманоски, назначена е Снежана Шубеска.

Шубеска е социолог во ова училиште, а пред незе ќе има голем предизвик да продолжи со успешно менаџирање на училиштето, нешто што Кузманоски со својата работа го наметна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.