Од наредната недела не очекуваат вистински пролетни температури

Иако се ближиме кон крајот на годината, декемврискиот снег се уште го нема, а наредните недели не очекуваат вистински пролетни температури.

Температурите во текот на наредните денови во Македонија ќе се искачат дури до 14 степени.

Во сабота до 13, во недела до 11, а во понеделник ќе имаме сончево време со температурата до 12 степени.

Во недела и во понеделник времето треба да биде сончево и без врнежи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.