Огpaбена обложyвалница на улица “Борис Кидрич” во Прилеп

-На 11.12.2022 во ОВР Прилеп било пpиjaвено дека околу 21:40 часот во спортска обложувалница на ул. “Борис Кидрич” во Прилеп, едно лице со закана кон вработената одзело пapи од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.