Овие paботи ги знаете caмо ако имате cecтpa

„Доколку не можеш да разбереш како една жена може да ја сака својата сестра, но истовремено да посакува да ѝ го скрши вратот, веројатно си единствено дете во семејството“ – Линда Саншајн

Секоја жена која има сестра ќе се согласи дека не постои ништо слично на врската која ја имаат двете. Сестрата нè учи на многу животни навики, а има одредени работи кои жените со сестри ги разбираат посебно добро.

Како да простуваат и забораваат многу брзо

Во еден момент врескате една на друга, а веќе во следниот си позајмувате накит. Страшните кавги може да се родат во минути, но умираат во секунди.

Како е да се има совршен партнер во “злосторства“

Жените имаат партнери за целиот живот, дури и кога се во меѓусебна битка. Постои и незапишано правило дека без разлика колку се жалите за сопствената сестра, никој друг не смее да каже лош збор за неа.

Како е да се има искрен критичар

Вашата сестра е онаа личност која ќе Ви каже дека грешите, изгледате ужасно или сте виновни. Сестрите се најискрените судии за секоја ситуација.

Важно е да се има личен простор

Ова посебно се однесува на сестрите кои се приближно исти во големина и возраст. Одлично е да се споделуваат облека и накит, но ништо не е заедничко и секој има свое место во собата.

Како да побарате совет

Помалите сестри секогаш имаат човек каде може да се обратат за совет. Тие знаат дека нивните постари сестри секогаш се таму за нив.

Натпреварувањето не е само за момчињата

Растењето со сестра го буди натпреварувачкиот дух во секое девојче. Машките не се единствените кои сакаат да победуваат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.