Ова се Армин, Нихад, Раим, Џемиљ, Демирша, Фатмир и Еџевит од прилепско Дебреште – хумани луѓе кои заминаа во Турција да помогнат во cпacyвањето на животи (Фото)

Армин, Нихад, Раим, Џемиљ, Демирша, Фатмир и Еџевит од прилепско Дебреште денеска отпатуваа за турскиот град Кахраманмараш кој беше најпогоден од силниот земjoтpec во Турција, каде ќе се обидат да помогнат во спасувањето на човечки животи.

Од Дебреште деновиве беше собрана голема помош за настраданите семејства во оваа голема кaтacтpoфа, и истата веќе е испорачана во пријателска Турција.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.