Објавени стартните петорки за НБА “Ол-стар” викендот

Леброн Џејмс и Кевин Дурент ги одбраа стартните петорки за Ол-стар викендот, Лука Дончиќ доби место во тимот на „кралот“.

Словенецот блеска и оваа сезона во НБА, несомнено заслужено е во почетната екипа на Леброн во која се наоѓа и Јокиќ, на спротивната страна се Ирвинг, Бредли Бил, Џејсон Татум, Кавај Ленард и Жоел Ембид.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.