Нajдoбpиoт играч на Bapдap се пресели во Турција за симболична сума

Даниел Аврамовски е нов играч на Кајзериспор од Турција, новиот клуб на поранешниот напаѓач на Вардар, го доби речиси бесплатно, за само 150.000 евра.

Најдобриот играч на Вардар од минатата сезона како слободен агент дојде во Турција, Кајзериспор доби добар напаѓач по симболична цена.

Аврамовски во кариерата покрај за Вардар настапуваше и за Македонија ЃП и Работнички, Црвена Звезда, Војводина, ОФК Београд и Олимпија од Љубљана.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.