Нов удар за возачите на Србија: Еве што треба да платат до крајот на годината

4 (1)

Сопствениците на возила во Србија од јануари следната година се очекува да платат до  40 евра, затоа што тогаш е рокот на досега возачките документи  и регистарските таблички.

Иако возачките  регистарски таблички издадени во 2011 година не се истрошени, тоа нема да ги спаси од нови трошоци од минимум 4.000 динари да ги замени, бидејќи следната година официјално истекува рокот со траење од седум години. Покрај тоа, исто така, треба да се вклучат трошоците за издавање на  нова возачка дозвола, која исто така се менува, па цената на цената ќе изнесува речиси 40 евра.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.