Ново апсење во Прилеп: Кај двајца прилепчани пронајдена “бела прашкаста материја”

На 14.09.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп ги лишиле од слобода В.И.(36) и Д.Н.(36), двајцата од Прилеп, затоа што кај нив била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

Лицата биле приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.