Ниту свештеникот не можеше да се воздржи: Девојчето направи нешто со кое го насмеа целиот свет (Видео)

Ниту свештеникот не остана рамнодушен

Крштевањето на деца понекогаш може да биде невообичаено, пред се затоа што децата се непредвидливи и никогаш не знаете како ќе реагираат.

Токму вакво нешто се случи во оваа црква:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.