Не случајно постојано му расте цената: Македонскиот бисер прави што сака со топката (Видео)

Aко за ремек делото пред неколку седмици, кое нашиот бисер Елиф Елмас го изведе во Неапол, некои мислеа дека е чиста случајност, денеска тој одново ја приреди истата мајсторија.

Во пресрет на дуелот од квалификациите со Словенија, Елмас покажува дека е во одлична кондиција и расположен за игра.

Погледнете како Елмас со леснотија погодува нешто вакво:

А, еве го истиот погодок на тренинг со Наполи:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.