Не се парите, не е имотот, ова е тоа што не прави поголеми и посилни: Прилепчани на дело! (Видео)

Не е ниту во парите, не е ниту во имотот, големината на човекот се крие во многу помали нешта кои вредат колку цела планина богатство.

Каролина Наумоска и нејзиниот сопруг Ѕвонко Наумоски од Прилеп со овој мал гест покажаа колку богат може да биде човек кога има добрина во себе.

Добрината пред се кон животните и птиците, значи и добрина кон луѓето:

Нема што повеќе да се каже, само погледнете го видеото во продолжение:

На овие минусни температури да се направи вакво дело е за секоја пофалба и почит!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.