Не постои фабрика за кошеви која може да произведе толку колку што поединци во Прилеп можат да искршат – ФОТО

Во ООУ “Гоце Делчев” Прилеп од неодамна се изведуваат градежни работи за уредување на училишниот двор и спортската инфраструктура, но дали вреди да се трошат пари поради поединци кои уништуваат се што вреди, или пак крајно време е да се постават камери на секој чекор, за да се “ловат” ваквите сторители.

Во дворот на училиштето не постои здрава табла за играње баскет, сето тоа поради неизживеаноста на поединци.

Не бре каква ти Европска Унија, нас вака не не примаат ниту во сојуз на африкански држави…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.