“Не знам што барате сите по Охрид, кога имаме перфектна плажа тука” (Видео)

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови и невремето кое го зафати главниот град, а не беа поштедени ни останатите градови низ Македонија.

Дупките низ улиците се преполнија со вода, а една таква имаше и во скопската населба Аеродром.

Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео, надевајќи се дека ќе се превземе нешто од страна на општината.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.