Не ги пуштаат невакциниpaни во кафулињата, за битолчани тоа не е проблем, си сварија кафе на плоштадот Магнолија (Фото)

Незадоволни граѓани од Битола кои се противат на мерките за задолжителна вакцинација при посетата на угостителски објекти, пиеја кафе на плоштадот Магнолија.

Исто како и Французите во Париз, така и дел од битолчани го изразија својот револт од најновите мерки.

Си направија пикник, си сварија кафе и повикаа на нова ваква средба на 18.09 (сабота) на истата локација.

ФОТО: ИГОР ПЕТКОСКИ


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.