Нема свадби, нема свирки, познатиот пејач се фати за друга работа (Видео)

Пејачот Спасен Силјаноски на оригинален начин се пошегува на маката на сите музичари

Во услови кога нема свадби, а свирките се реткост, Спасен се фати за мешалицата.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.