Нема крај на серијата медали за борачките од БК “7-ми Мај” Прилеп: Две бронзи и едно злато од “Трофеј Штипски Боречки Асови”

На турнирот „Трофеј Штипски Боречки Асови” кој вчера се одржа во Штип, Б.К “7-ми Mај” од Прилеп, настапи со 6 борачи: Стефан Аризанкоски, Христијан Аризанкоски во категорија 38кг(пионери), Ангела Трајкоска и Деспина Богеска 50кг(кадети), Јована Тодороска 57 кг(кадети), Тамара Цветаноска 57кг(пионери), и ги забележаа следните резултати:

Ангела Трајкоска во категорија до 50кг освои бронзен медал, како и Јована Тодороска во категорија до 57кг, додека пак шампионката Тамара Цветкоска го освои првото место во категорија до 57кг.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.