Неверојатна трансформација: Не можел ни да се движи а за пет месеци изгубил 42 килограми и изгледа совршено (ФОТО)

Џереми Питерсон, татко на три деца, за само пет месеци успеал да ослаби дури 42 килограми.

Имено неможејќи да се дужжи и игра со своите синови поради вишокот килограми решил да ослаби.

Тој со напорно вежбање и диета изгубил 42 килограми. Секој ден вежбал барем по часи и половина, а со тоа комбинирал и пешачење по два часа.

Питерсон вели дека зад секој успех мора да стои цврста наера и силна воља за да се трансформира, а секако потребно е и силен мотив.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.