На малата Бисера од Прилеп и’ претстои нова битка: Мора итно на опepaциja и има потреба од сите вас!

Одново и сме потребни на малата ХРАБРА и на сите добро позната Бисера од Прилеп.

После две годишни испитувања и агонии поминати низ нашите болници, на Бисера и’ е дијагностицирана ТЕ ФИСТУЛА.

Тогаш, родителите на Биси одлучија да бараат помош надвор од Македонија. Бисера е сега примена во болница во Турција каде што треба ИТНО да се оперира.

Потребни се 30.000 евра за операцијата, кои што семејството без наша помош неможе да ги покрие. Ве замолувамe кој е во можност и колку може да помогне, за конечно Бисера да може да се радува на животот како и секое останато дете.

За во Македонија, донирајте на бројот:

За корисници на Телеком (143 118), или Жиро сметка 250-5000236270-55 Оливер Ристески, Шпаркасе Банка IBAN code MKD07250780006344648 Swift INSBMK22

За нашинците кои живеат надвор од Македонија можат да донираат на следниот ЛИНК, или на горе наведената жиро сметка.

Нашето денешно кафе/колаче/чаша сок да го дадеме за Бисера – стои во иницијативата за собирање средства за малечката Бисера од Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.