Најјакиот настан од вчерашните избори

Првиот круг на локалните избори заврши, ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во повеќето големи општини, меѓу кои и Прилеп.

Доктор Борче Јовчески убедливо ги победи опонентите, а низ чаршијата се шири една анегдота која го привлече вниманието на голем дел од граѓаните.

“Качиле 8 луѓе во две коли. Ги дотерале, ги костумосале, да гласале во село Бонче. Резултатот во Бонче 27-0 за ВМРО и Борче Јовчески!”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.