Најјаката вест денеска доаѓа од Ниш: Концертот “Победа над кopoната” откажан поради кopoната (Фото)

Најјаката вест денеска доаѓа од српскиот град Ниш.

Традиционалниот новогодишен концерт на Српската младинска филхармонија, кој бил насловен како “Победа над короната” и бил закажан за 16.01. е откажан токму поради кopoнавиpycoт.

Низ улиците на Ниш уште од почетокот на годината биле поставени плакати на кои се најавува концертот, а тоа предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, затоа што Србија се уште се бори со пандемиjaта.

Новиот термин е закажан за 27. март.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.