Најхрабрите се лизгаа по замрзнатите канали во Амстердам, а некои од нив завшија и во ледената вода (Видео)

Во Амстердам, по три години, каналите повторно замрзнаа, што развесели многу граѓани, од кои некои ја искористија можноста да го искористат студеното време и мразот, и покрај пандемијата на коронавирусите, да се лизгаат по замрзнатите канали и езера.

Сепак, можноста за лизгање на замрзнати канали не беше искористена само во Амстердам, туку и во други делови на земјата, каде што замрзнаа и канали и езера.

Сепак, дебелината на мразот не е секаде иста, па многу граѓани на Амстердам кои не обрнуваа внимание на тоа завршија во ладна вода кога мразот попушти под нивните нозе, а таков беше случајот соова момче кое разголено се лизгаше по мразот.

Во еден момент мразот попушти па тој падна во ледената вода.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.