Најпознатиот спортски новинар Романо открива: Столе Димитриевски се сели во поранешниот шпански гигант

Најпознатиот спортски новинар Фабрицио Романо пишува дека македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски е пред трансфер во Валенсија.

Според информацијата тој ќе потпише договор до јуни 2028 година.

Некогашниот шпански гигант се одлучил за нашиот најдобар голман, поради се поизвесното заминување на Грузиецот Мамардашвили, кој е пред трансфер во Њукасл или Атлетико Мадрид.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.