Најново: Најубавиот македонски локум со вековна традиција, сега го добивате и по карго…еве линк за нарачка!

Ако барате совршен рецепт за вкусен локум, веднаш ќе ви кажеме дека нема да најдете. Мајсторите рецептот го чуваат во најсторга тајност и го пренесуваат од генерација на генерација.

Затоа не мачете се залудно и за ова вкусно задоволство чија традиција е вековна, обратете се кај луѓето на кои правењето локум им е традиција и идентитет.

Ќе погодите од прва, ве водиме во Крушево во можеби најстарата слаткарница “Тагас-Балкан”, која неодамна прослави еден век постоење.

Локумот на Тагас ги има прошетано сите светски континенти. Од него се сладеле луѓе од сите краишта од планената, уживале дипломати, пробал и секој еден кој го посетил прекрасното Крушево, и сите, буквално сите, биле воодушевени од сладкиот и единствен вкус.

Крушевските мајстори сега го промовираа и нивниот најнов производ, локум со кокос и лешник, кој сега е достапен во Тагас-Балкан SWEET GIFT SHOP, а можете да го добиете и по порачка по карго до секое место во Македонија.

Да не ги заборавиме, тука е и традиционалниот локум со и без ореви, и секако целувките. Нарачајте на ФБ страната, или на телефонскиот број: 071 692 154.

УЖИВАЈТЕ!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.