Најлудата “одбрана” на Европското првенство во ракомет: Екс играчот на Вардар се фати за глава (Видео)

Во синоќешниот дуел на Европското првенство во ракомет, Шпанија за доби Белорусија со крајни 37:28, иако Шпанците се мачеа на плувремето.

Сепак моментот кој ќе се памети и кој ЕХФ го издвои од целиот натпревар е шутот на екс играчот на Вардар, Жоан Канељас, кога при 7:7 на семафорот мислеше дека постигна гол.

Но, погледнете каде заврши топката:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.