Најдобриот лек за настинка: Направете сами дома, а потребни ви се само три состојки

Еве како да ја победите вашата настинка, за овој домашен лек потребни ви се овие состојки:

-Ѓумбир
-Сок од лимон
-Мед

Препорачуваме користење на термос или шише од еден литар. Изрендајте парче ѓумбир во должина од 3 сантиметри и ставете го во термосот.

Додадете околу 50 мл. свежо исцеден сок од лимон и две лажици мед.

Потоа, термосот наполнете го со штотуку зовриена вода. После 20 минути, вашиот чај за зајакнување на имунитетот и победување на настинката е готов за консумација.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.